تلفن طراحی بنر
logo-samandehi

هر شیوه طراحی بروشور را که به کار میگیرید، هر نوع نرم افزاری را که برای کار خود انتخاب می کنید و هر ایده ای که برای طراحی دارید بدون شک با انتخاب عکس همراه است. عکس هایی که در طراحی بروشور به کار گرفته میشوند به دلایل مختلفی باید ویرایش شوند. گاهی چاپ و عرضه بروشور تغییراتی را در محتوا ایجاد می کند که باید از قبل توسط طراح پیش بینی شده باشد. با توجه به این که عکس ها نقش کلیدی در طراحی بروشور دارند توجه به ترفندهای ضروری ویرایش و بهبود عکس در طراحی بروشور ضروری است.

ترفندهای ضروری ویرایش و بهبود عکس در طراحی بروشور

ترفندهای ضروری ویرایش و بهبود عکس در طراحی بروشور

شیوه های ویرایش و بهبود عکس در طراحی بروشور

کراپ عکس : بهبود فوکوس و ترکیب
هیچ روشی ساده تر ار کراپ برای حذف بخش اضافی عکس در طراحی بروشور نیست. اما باید این کار را با دقت انجام داد. از هر نرم افزاری که برای طراحی بروشور استفاده می کنید باید کراپ را روی عکس هایی با سایز بزرگ اعمال کنید؛ چرا که با کراپ عکس به تدریج کیفیت عکس افت می کند. این کاهش پیکسل ها خصوصا زمانی که تصویر را بعد از کراپ بخش اضافی بزرگ می کنید بیشتر حس میشود.
تارکردن عکس : بهبود بخش های پس زمینه
مسلما بارها با این موضوع رو به رو شده اید که بخواهید بخشی از عکس را در طراحی بروشور نسبت به بقیه قسمت ها برجسته کنید. این کار معمولا با طیف گسترده ای از طرح ها قابل انجام است؛ اما متاسفانه متن و بخش دلخواه شما نیز ممکن است با بخش های بی اهمیت کمی تار شود.
برای رفع این مشکل تکنیک تار کردن یا Blure را به کار گیرید. مقداری از Blure برای ایجاد سطح صاف استفاده کنید، پس زمینه را نظم دهید و با تنظیم نور اشکال پس زمینه را به خوبی حفظ کنید. با تارکردن دراماتیک می توان تفکیک انتزاعی رنگ ها را به واسطه ترفندهای ضروری ویرایش و بهبود عکس در طراحی بروشور ایجاد کرد.

درباره رضا فراهانی

سید رضا فراهانی هستم ، متولد 21 دی ماه 1368 متولد پایتخت . فارق التحصیل سینمای دیجیتال واحد تدوین و تخصص اصلی در نرم افزار تدوین و تیزر تبلیغاتی ، ادوب پریمیر و ادوب افترافکت و علاقمند به نرم افزار های گرافیکی پیکسلی ادوب فتوشاپ ، ایلوستریتور ، کرول دراو . از سال 92 فعالیت خودم در زمینه گرافیک در فضای مجازی با راه اندازی وب سایت رضاگراف آغاز کرده ام .

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *