تلفن طراحی بنر
logo-samandehi

شرکت های تبلیغاتی که کار طراحی کاتالوگ و چاپ کاتالوگ انجام می دهند، قبل از هر چیزی به فعالیت شرکت یا مؤسسه ای که قصد طراحی کاتالوگ برای آن را دارند توجه می کنند. چرا که اساس و پایه کاتالوگ (و خیلی از ابزارهای تبلیغاتی مانند بنر، بروشور و …) باید با توجه به نوع فعالیت شرکت و محصولات یا خدماتی که ارائه می دهد شکل می گیرد. در طراحی کاتالوگ برای شرکت های خدماتی، محصولی برای تبلیغ وجود ندارد و محتوای کاتالوگ تبلیغاتی در واقع خدمات شرکت را شرح می دهد. همانطور که در مطلب انتخاب عکس در طراحی کاتالوگ توضیح دادیم، بهترین شیوه انتخاب عکس، استفاده از محصولات خود شرکت است. ولی از آنجا که در طراحی کاتالوگ برای شرکت های خدماتی محصولی وجود ندارد، باید از تصاویر گرافیکی با کیفیت، محیط انجام خدمات و رنگهای مناسب (برای اطلاعات بیشتر در مورد انتخاب رنگ مناسب برای طراحی کاتالوگ، مطلب تأثیر رنگها در طراحی کاتالوگ را مطالعه کنید) در تهیه کاتالوگ تبلیغاتی استفاده نمود.

طراحی کاتالوگ برای شرکت های خدماتی

طراحی کاتالوگ برای شرکت های خدماتی

طراحی کاتالوگ برای شرکت های خدماتی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

در ابتدا باید گفت که برای چاپ کاتالوگ از ورق باکیفیت استفاده کنید زیرا کیفیت چاپ در برداشت مخاطب از اعتبار شما تأثیر مستقیم دارد. طراحی کاتالوگ برای شرکت های خدماتی باید به گونه ای صورت گیرد که نسبت متن به تصویر کم باشد. یعنی عکس ها و تصاویر حجم بیشتری از کاتالوگ را تشکیل دهند و متون استفاده شده در کاتالوگ کاملاً مختصر و مفید باشند. تمام خدمات خود را شرح دهید ولی به طوری که برای مخاطب خسته کننده نباشد و ترغیب شود که تمام کاتالوگ شما را مطالعه نماید. طراحی کاتالوگ از نظر گرافیکی باید به قدری جداب باشد که حتی اگر خدمات شما مورد نیاز مخاطب کاتالوگ نیست، کاتالوگ تبلیغاتی را بخاطر دیدن تصاویر و عکس ها تا آخر دنبال کند. کلام آخر اینکه در طراحی کاتالوگ برای شرکت های خدماتی، کانال های ارتباطی باید کاملاً مشهود و در معرض دید باشند.

درباره رضا فراهانی

سید رضا فراهانی هستم ، متولد 21 دی ماه 1368 متولد پایتخت . فارق التحصیل سینمای دیجیتال واحد تدوین و تخصص اصلی در نرم افزار تدوین و تیزر تبلیغاتی ، ادوب پریمیر و ادوب افترافکت و علاقمند به نرم افزار های گرافیکی پیکسلی ادوب فتوشاپ ، ایلوستریتور ، کرول دراو . از سال 92 فعالیت خودم در زمینه گرافیک در فضای مجازی با راه اندازی وب سایت رضاگراف آغاز کرده ام .

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 18 + 6 =