تلفن طراحی بنر
logo-samandehi

در میان انواع روش هایی که برای بازاریابی و جذب مشتری استفاده می شود طراحی کاتالوگ جایگاه ویژه ای دارد. با استفاده از این روش علاوه بر ترغیب مشتریان جدید می توان انگیزه جدیدی برای مشتریان قدیمی ایجاد کرد و نمونه های جدید الهام بخش را عرضه کرد. برای بالاتر بردن کیفیت طراحی کاتالوگ علاوه بر پیروی از اصول ابتدایی و کاملا ساده ای که معرفی شد باید قوانین دیگری را در نظر داشته باشید که تحت عنوان قوانین مهم و خواندنی در طراحی کاتالوگ در این مطلب مطالعه خواهید کرد.

قوانین مهم و خواندنی در طراحی کاتالوگ

قوانین مهم و خواندنی در طراحی کاتالوگ

آشنایی با قوانین مهم و خواندنی در طراحی کاتالوگ

کنتراست و تاکید در طراحی کاتالوگ
دقیقا مشابه با طراحی سایت، کنتراست و تاکید بر هر بخش در طراحی کاتالوگ نیز اهمیت زیادی دارد. کنتراست تاکید را ایجاد می کند. منظور از کنتراست در طراحی کاتالوگ بولد کردن مطالب، استفاده از سرتیتر هاو هماهنگ سازی آن ها با پس زمینه کار است. با استفاده از کنتراست گروه بندی آیتم ها نیز محقق می شود.
وحدت بصری در طراحی کاتالوگ
این که در طراحی کاتالوگ و هر نوع طراحی دیگر باید از رنگ های هماهنگ برای ایجاد وحدت استفاده کرد امری متداول و آشکار درسایر موضوعات گرافیکی است. اگر در طراحی کاتالوگ استفاده از آیکن ها، شکل، بالت ها و رنگ هایی همسان در فونت های یکسان را مشاهده می کنید به معنای کاربرد وحدت بصری در طراحی می باشد.
فضای سفید در طراحی کاتالوگ
فضای سفید همان بخش های خالی در طراحی کاتالوگ میان محتوا است. برای طراحان مبتدی همواره استفاده از فضای سفید در اطراف مقدمه و بخش های آغازین گمراه کننده است؛ اما ایجاد فضای سفید مشابه با نفس دادن به بخشی از المان ها در طراحی کاتالوگ است. فضای سفید پادزهر است ؛ پادزهری برای ایجاد یک صفحه تمیز اما پرمحتوا در میان سایر عناصر گرافیکی که از قوانین مهم در طراحی کاتالوگ به شمار میرود.

درباره رضا فراهانی

سید رضا فراهانی هستم ، متولد 21 دی ماه 1368 متولد پایتخت . فارق التحصیل سینمای دیجیتال واحد تدوین و تخصص اصلی در نرم افزار تدوین و تیزر تبلیغاتی ، ادوب پریمیر و ادوب افترافکت و علاقمند به نرم افزار های گرافیکی پیکسلی ادوب فتوشاپ ، ایلوستریتور ، کرول دراو . از سال 92 فعالیت خودم در زمینه گرافیک در فضای مجازی با راه اندازی وب سایت رضاگراف آغاز کرده ام .

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *