تلگرام طراحی بنر
تلفن طراحی بنر
logo-samandehi
دکمه فراخوان یا Call To Action چیست ؟ نقش دکمه کال تو اکشن در بنر
5 مطلب برگزیده طراحی بنر
5 مطلب برگزیده طراحی بنر
ژوئن 6, 2017
بهترین سایز تبلیغات بنری
بهترین سایز برای تبلیغات بنری کدام است ؟
ژوئن 9, 2017

دکمه فراخوان یا call to action چیست

دکمه فراخوان call to action

دکمه فراخوان call to action

دکمه فراخوان يا call to action چيست ؟

دکمه فراخوان يا همان Call To Action که امروزه جزو واژه هاي نام آشنا براي اکثريت صاحبان وب سايت ها مي باشد يا حداقل افرادي که عموما به تبليغات اينترنتي ميپردازند . دکمه فراخوان نقش بسيار مهمي در نمايش آگهي هاي تصويري ايفا مي کند و اغلب در Call To Action  در کشور ما جهت استفاده صحيح از تبليغات ، به صورت صحيح بکار گرفته نمي شود و اين موضوع به عوامل متعددي بستگي دارد که در ادامه اين مقاله و در راستاي آموزش طراحي بنر سعي خواهيم تا به چالش ها و ويژگي هاي Call To Action  بيشتر اشاره داشته و در مورد آن صحبت کنيم . تا شايد از اين پس با روش و ديد متفاوت تري از دکمه ها در تبليغات استفاده شود .

نقش Call To Action  در بنر تبليغاتي

دکمه فراخوان نقش بسيار مهمي در طراحي بنر دارد ، حتما شما از اين فراخوان ها به تعداد بسيار  در تبليغات اينترنتي مشاهده کرده ايد ، علت استفاده از آن خصوصا در اگهي هاي بنري تاثير گذاري مثبت براي جذب مخاطبان و کاربران اينترنتي ست و اينکه شما از طريق اين دکمه مي توانيد در کنار تصاوير و شعار تبليغاتي جذابي که انتخاب مي کنيد ميزان جذب کاربر افزايش دهيد  .

نقاط قوت اين دکمه هنگامي جلوه ميکند و تاثير ميگذارد که شما به صورت کامل دقيق و هوشمندانه از آن استفاده کنيد ، اينکه صرفا به عنوان يک مورد اجباري آن را در نظر بگيريد نميتواند براي کمپين شما اثر بخش باشد . اين موضوع را به دليل عرض ميکنم که کمي توجهي يا نوعي عدم توجه به اين فراخوان ها در برخي بنر ها قبل از شروع طراحي باعث مي شود که صرفا دکمه فراخوان يک حضور اجباري در طراحي بنر داشته باشد و در عمل تاثير گذاري نه 100 درصد ، بلکه نيمي از آن را هم نخواهد داشت . به خاطر همين موضوع مي باشد که تاکيد ميکنم حتما ، قبل از سفارش طراحي بنر ، و يا حتي هنگام طراحي به اين مورد فکر کنيد و براي طرح خود يک شماي کلي در نظر بگيريد که ميخواهيد متون و تصاوير يا المان هاي گرافيکي و به ويژه Call To Action  در آن در نقش داشته باشد . نه اينکه فقط پرکننده فضاي خالي طرح شما باشد .

انتهای بخش اول .

اختصاصی رضاگراف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *