تلگرام طراحی بنر
تلفن طراحی بنر
logo-samandehi
طراحی قالب بروشور - قالب بروشور

یکی از اولین قدم ها در پروسه طراحی بروشور، طراحی کاتالوگ و طراحی بنر، طراحی قالب می باشد. در واقع قبل از شروع کار طراحی باید قالبی را برای کار مشخص کنیم. طراحی قالب بروشور می تواند بر حسب سلیقه فرد طراح یا کارفرما، نوع محصولاتی که قصد معرفی آنها را داریم، مشتریان هدف و موارد مشابه این ها باشد. در واقع قالب بروشور کالبد بروشور ما را مشخص می کند و طرحی اولیه برای طراحی بروشور محسوب می شود. در مرحله طراحی قالب بروشور ، داشتن خلاقیت می تواند بسیار کمک کننده باشد.

طراحی قالب بروشور

طراحی قالب بروشور

ما در مطلب انتخاب تصاویر در طراحی بروشور در مورد اهمیت عکس ها و تصاویر به کار رفته در بروشور و همچنین در مطلب تأثیر رنگها در طراحی کاتالوگ، به مفهوم رنگ های به کار رفته در طراحی کاتالوگ و طراحی بروشور اشاره کردیم و اهمیت انتخاب رنگ مناسب را یادآور شدیم. حال مسئله ای که مطرح است این است که چگونه این فاکتورها را با هم ادغام کنیم تا به آنچه که می خواهیم دست پیدا کنیم؟ طراحی قالب بروشور یعنی تصمیم گیری در مورد نحوه ادغام مطالب متنی و تصویری به بهینه ترین و جذاب ترین شکل ممکن.

فاکتورهای تأثیرگذار در طراحی قالب بروشور

همانطور که در برخی دیگر از مقالات طراحی بروشور و طراحی کاتالوگ نیز اشاره شد، در طراحی سه هدف اصلی باید در نظر گرفته شود:
۱٫ طراحی جذاب بروشور یا کاتالوگ با توجه به نوع محصول یا خدمات
۲٫ درج کامل و مختصر و مفید مطالب به گونه ای که خسته کننده نباشند
۳٫ درج اطلاعات تماس و راه های ارتباطی به صورت کاملاً مشخص و واضح
طراحی قالب بروشور ، باید در جهت رسیدن به این سه فاکتور مهم انجام گیرد. البته مواردی دیگری هم می تواند در این امر تأثیرگذار باشد. مثلاً شکل بروشور (که انواع آن در قسمت طراحی کاتالوگ و طراحی بروشور توضیح داده شد)، تعداد صفحات بروشور، نوع محصولات و …

درباره reza farahani

سسسس

11 دیدگاه در طراحی قالب بروشور
  1. سلام وقت بخیر. سپاسگزارم از توضیحات مفیدتون.
    من در مورد سایز کاغذی که باید در نظر بگیریم برای جایدهی بروشور یا بروشورها در صفحه مسئله داشتم.
    لطفا در مورد سایز کاغذها که در ابتدای امر باید برای طراحی به آن توجه کرد که بعد از طراحی برای چاپ پرت اضافی نداشته باشد توضیح بفرمایید.

    پیشاپیش از لطف جنابعالی سپاسگزارم

  2. سلام ممنونم از سایت خوبی که دارید موفق باشید

  3. سلام و سپاس فراوان از سایت خوبتون.

  4. سپاس و قدردانی از مطالب خوب سایتتون


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *