تلگرام طراحی بنر
تلفن طراحی بنر
logo-samandehi
ویژگی لوگو تایپ یا تایپوگرافی شده

ویژگی لوگو تایپ یا طراحی لوگو هایی که به صورت تایپوگرافی صورت میگرند و در قالب یک نماد جذاب به صورت نوشتاری ایجاد خلق می شوند . در ادامه مقالات طراحی لوگو به لوگو تایپوگرافی ها بیشتر می پردازیم و تا جایی که امکان وجود داشته باشد بررسی ای درباره این سبک خواهیم داشت .

ویژگی لوگو تایپ

بدون اغراق باید گفت که تایپوگرافی یک سبک جذاب و فوق العاده برای چشم نواز کردن یک هویت بصری یا لوگو ی شماست . نه تنها در تئوری بلکه در عمل این موضوع سال های سال مورد استفاده طراحان خلاق طراحی لوگو در سراسر کشور و جهان قرار گرفته است . و از انجایی که اکثریت طراحان ، پا به پای سبک های روز حرکت میکنند . برای اجرا و خلق یک آرم تجاری ، مباحث و استاندارد های زیادی وجود دارد که تک تک آن ها در کنار هم به یک میزان بالای اثرگذاری خواهد رسید . تایپوگرافی ، چه نوشتار فارسی و چه انگلیسی هردو با توجه به مخاطب هدف از جذابیت بالایی بر خوردار است . این موضوع چند سالی ست که در کشورمان به شدت در حال رشد است و روزانه و با مرور ساعت ها با طرح های زیادی مواجه می شویم که از سبک تایپوگرافی برای طراحی آرم و از این قابلیت در طرح های دیگر استفاده می کنند .

چرا از تایپوگرافی در لوگو استفاده می شود ؟

جذابیت ، و انتقال نام برند به صورت ماندگار جزو وظایف اصلی تایپوگرافی محسوب می شود . از طریق لوگو تایپ شما نام برند خود را در قالب یک لوگو به عنوان هویت و شناسنامه تجارت خود به مخاطبان معرفی می کنید ، اینکار تاثیر بسیار مثبتی بر روی برند سازی شما خواهد گذاشت . از طرفی استقبال زیاد مخاطبان از این سبک ، تایپوگرافی را به یک سبک بسیار محبوب و تاثیر گذار تبدیل کرده است . بطوری که شما شاهد اینگونه نوشتار نه تنها در نماد و آرم شرکت ها ، بلکه به صورت گسترده ای در طرح های گرافیکی موجود مشاهده خواهید کرد . البته نکته قابل توجه این است ، تفاوت های زیادی در تایپوگرافی اختصاصی لوگو با اجرای آن در طرح های گرافیکی دیگر مثل کارت ویزیت ، بنر ، کاور و … وجود دارد .

انتهای مطلب .

اختصاصی رضاگراف

 

درباره reza farahani

سسسس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *